Поцинкуван челик

 • Ладно валани листови и калеми Galvalume

  Ладно валани листови и калеми Galvalume

  Ладно валани листови и намотки Galvalume се вид на челичен производ кој е обложен со комбинација од алуминиум и цинк.Овој слој обезбедува одлична отпорност на корозија и издржливост, што го прави погоден за широк опсег на апликации.

 • Поцинкуван челичен лим

  Поцинкуван челичен лим

  Поцинкуван јаглероден челичен лим е ладно валани основен лим кој е покриен со облога од цинк.Листот потоа е топло поцинкуван.Топло поцинкувани јаглеродни челични листови се користат за апликации кои бараат цврстина, како и обработливост за умерено свиткување и формирање

 • Црно обоена восочена челична лента со висока јачина

  Црно обоена восочена челична лента со висока јачина

  Челичниот ремен е еден вид челичен материјал за пакување со тесен ремен со висока цврстина на истегнување и одредено издолжување, мазен раб, без брусење, замаглување и третман на површинска облога

 • Ладно валана цинк обложена DX51D AZ150 AL-ZN Топло натопена поцинкувана калем нула Spangle Gi Лист

  Ладно валана цинк обложена DX51D AZ150 AL-ZN Топло натопена поцинкувана калем нула Spangle Gi Лист

  Топло поцинкуван челичен лим и калем е направен од јаглероден челик обложен со цинк користејќи го процесот на топло натопување.Крајниот резултат на овој процес е слој од цинк на секоја страна од челичниот лим или калем кој е цврсто залепен за челикот преку формирање на сврзувачки слој од легура на железо-цинк.

 • DC51D ZF Калем од галванизирана челична плоча

  DC51D ZF Калем од галванизирана челична плоча

  DC51D ZF Намотка од галванизирана челична плоча Со одредена еластичност, погодна е за едноставно обликување, виткање или обработка на заварување, плочи за домашни апарати, како што се климатизери, куќишта за компјутери, задни рамнини на фрижидери и подлоги обложени со боја итн.;автомобилски браници, структурни делови, панели на вратите, странични панели , Надворешен капак за багаж, под, внатрешен панел на патнички автомобил, надворешен панел, горниот панел, внатрешен и надворешен панел на камионот, итн.

 • Кина Топло поцинкуван челик калеми

  Кина Топло поцинкуван челик калеми

  Калем од галванизиран челике челичниот калем со топло натопена површинска обвивка како што е цинкот.Според предностите на челичниот материјал за цврстина, издржливост и цврстина, исто така, според предностите на заштитата како цинкување против 'рѓа и корозија, галванизираните челични намотки широко се применуваат во повеќе индустрии.

 • Намотки од галванизиран челик со топло натопување DX51D за комерцијална употреба со ISO одобрение

  Намотки од галванизиран челик со топло натопување DX51D за комерцијална употреба со ISO одобрение

  Поцинкуван челичен лим е дефиниран како лим од јаглероден челик обложен со цинк од двете страни.Намотката од галванизиран челик произведува галванизиран челик со два главни процеси: континуирано галванизирање на топло и електро поцинкување.

  Топло поцинкувана челична плоча DX51D, исто така наречена како топло поцинкувана челична плоча DX51D+Z и топла цинк обложена челична плоча и калем DX51D+ZF. Според EN 10142 челичен стандард, постојат DX51D+Z, DX51D+ZF кои се наменети за и квалитет на профилирање,DX52D+Z,DX52+ZF што е за квалитет на цртање,DX53+Z,DX53+ZF што е за квалитет на длабоко цртање,DX54D+Z,DX54D+ZF што е за посебен квалитет на длабоко цртање,DX56D+Z, DX56D+ZF што е за екстра длабок квалитет на цртање.
  Кога ни нарачува галванизирана челична плоча и намотки DX51D+Z и DX51D+ZF, нашиот клиент ќе не информира за следните барања за челик DX51D+Z и DX51D+ZF:I. Номиналните димензии и толеранции на димензиите и обликот.II.Име на челик или челичен број и симбол за типот на топло галванизирана челична плоча или намотка.III.Број што ја означува номиналната маса на облогата од цинк.III.Буква што ја означува завршницата на облогата (N,M,R).IV.Буква што го означува квалитетот на површината (A,B,C).V.Буква што ја означува површинската обработка (C,O,CO,S,P,U)

 • хромирана подмачкана со масло G40 – G90 ASTM A653 JIS G3302 Жешка поцинкувана челична лента

  хромирана подмачкана со масло G40 – G90 ASTM A653 JIS G3302 Жешка поцинкувана челична лента

  HDG лента: според ASTM A653, облога од цинк G40-G90, JIS G3302 SGCC/SGCD/SGCE/SGCH

  EN10147 DX51D+Z/ DX52D+Z/ DX53D+Z. Цинк облога: 40 g/m2 до 275 g/m2

  Spangle: редовна spangle голема spangle

  Површинска обработка: Пасивирана (хромирана), подмачкана

  ИД на намотка: 508 мм, ОД на намотка: 1000 ~ 1500 мм

  Ширина: 30мм до 630мм

  Дебелина: 0,30 mm до 3,0 mm

  Минимална нарачка: 25 МТ по големина

  Апликација:

  1. Weld цевка: стакленички цевки, гасна цевка, грејна цевка

  2. Градежна индустрија: антикорозија на покривен панел на индустриски и цивилни згради, решетка на покривот

  3. Лесна индустрија: школка за апарати за домаќинство, кујнски прибор

  4.Автомобилска индустрија: делови отпорни на корозија

  5.Друго: складирање и транспорт на храна и материјали, обработка на ладење, пакување
 • Кинески производител JIS ASTM DX51D AZ150 Galvalume Ладно валани листови Калеми топло натопување SGCC Z275 галванизирана челична лента GL GI

  Кинески производител JIS ASTM DX51D AZ150 Galvalume Ладно валани листови Калеми топло натопување SGCC Z275 галванизирана челична лента GL GI

  Кинески производител JIS ASTM DX51D AZ150Galvalume Ладно валани листови КалемиТопло натопување SGCC Z275 Поцинкувана челична лента GL GI

  Поцинкуваниот лим се однесува на челичната плоча обложена со слој од цинк.Поцинкувањето е економичен и ефикасен метод против рѓосување кој често се користи.Во овој процес се користи околу половина од светското производство на цинк.

  Калеми од галванизиран челикпоминале низ хемиски процес за да не се кородираат.Челикот се обложува со слоеви на цинк бидејќи 'рѓата нема да го нападне овој заштитен метал.За безброј надворешни, морски или индустриски апликации, галванизираниот челик е суштинска компонента за изработка.Главниот метод за правење челик отпорен на корозија е со негово легирање со друг метал, цинк.Кога челикот е потопен во стопен цинк, хемиската реакција трајно го поврзува цинкот со челикот преку галванизација.Затоа, цинкот не е баш запечатувач, како бојата, бидејќи не само што го премачкува челикот;всушност трајно станува дел од него.

 • ГИ галванизиран челичен лим цинк облога 12 мерач 16 мерач метал Топло валани

  ГИ галванизиран челичен лим цинк облога 12 мерач 16 мерач метал Топло валани

  Топло валани цинк поцинкуван челичен лим Челична плоча обложена со цинк

  Топло поцинкување е реакција на стопениот метал со железна подлога за да се добие слој од легура, со што се комбинира подлогата и слојот за обложување.Топло поцинкување е прво да се кисели делови од железо и челик.За да се отстрани железен оксид на површината на деловите од железо и челик, по мариноването, се чисти во воден раствор на амониум хлорид или цинк хлорид или мешан раствор на амониум хлорид и цинк хлорид. бања.Топло поцинкување ги има предностите на униформа облога, силна адхезија и долг работен век.

  Технички стандард EN10147, EN10142, DIN 17162, JIS G3302, ASTM A653
  Одделение за челик Dx51D, Dx52D, Dx53D, DX54D, ST12-15, S220GD, S250GD, S280GD, S350GD, S350GD, S550GD;SGCC, SGHC, SGCH, SGH340, SGH400, SGH440, SGH490, SGH540, SGCD1, SGCD2, SGCD3, SGC340, SGC340, SGC490, SGC570;SQ CR22 (230), SQ CR22 (255), SQ CR40 (275), SQ CR50 (340), SQ CR80 (550), CQ, FS, DDS, EDDS, SQ CR33 (230), SQ CR37 (255), SQCR40 (275), SQ CR50 (340), SQ CR80 (550);или Барање на клиентот
  Тип Калем / Лист / Плоча / Лента
  Дебелина 0,12-6,00 мм, или барање на купувачот
  Ширина 600mm-1500mm, според барањата на купувачот
  Вид на облога Топло поцинкуван челик (HDGI)
  Цинк облога 30-275 g/m2
  Површински третман Пасивација (C), Подмачкување (O), Запечатување со лак (L), Фосфатирање (P), Нетретирано (U)
  Структура на површината Нормална обвивка со шпагла (NS), минимизирана обвивка со шпагла (MS), без шпагла (FS)
  Квалитет Одобрено од SGS, ISO
  ID 508мм/610мм
  Тежина на серпентина 3-20 метрички тон по серпентина
  Пакет Водоотпорната хартија е внатрешно пакување, галванизиран челик или обложен челичен лим е надворешно пакување, странична заштитна плоча, потоа завиткана со седум челични ремени.или според барањата на купувачот
  Извозен пазар Европа, Африка, Централна Азија, Југоисточна Азија, Блискиот Исток, Јужна Америка, Северна Америка итн
123Следно >>> Страница 1/3