Вашето задоволство, наша мисија

Побарајте нарачка

Добредојдовте во Нашата компанија

Xiaoxian Ruiyi Commercial Trade Co., Ltd.

За нас

Ние сме ориентиран кон клиентите, иновативен и ориентиран добавувач на производство и трговец со суровини произведени во Кина.
Ја претставувавме China Mill како Baosteel, Ansteel и некоја приватна компанија за челик што продава калем од ладно валани челични лимови / SPCC, калем од галванизиран челичен лим / SGCC, калем од челичен лим Galvalume / калем од челик Алузинк, претходно обоен калем од галванизиран челик / PPGI, ладно валани не жито ориентиран челик / CRNGO, и алуминиумски лим калеми.
Ние не само што продаваме челични материјали, туку нудиме и услуги за сопствени извори од Кина

  • за нас 02
  • за нас 02
  • за нас 03

Центар за вести

Xiaoxian Ruiyi Commercial Trade Co., Ltd. е водечки сеопфатен производител на челик во Кина.

  • Малезија ја проширува мерката АД за ладно валани нерѓосувачки челик од 4 земји
    На 26 јули 2023 година, Министерството за инвестиции, трговија и индустрија (МИТИ) на Малезија ја издаде својата конечна одлука за првиот антидампинг (АД) преглед за зајдисонце за ладно валани нерѓосувачки челик во калеми/лимови со потекло или увезени од Кина, Јужна Кореја, Тајван и Тајланд, одлучувајќи да ма...
  • Jindal Aluminium добива AS9100D Aerospace сертификат
    По две фази од строгиот процес на ревизија, Jindal Aluminium, најголемата компанија за истиснување на алуминиум во Индија, го доби сертификатот AS9100D Aerospace, станувајќи квалификуван производител на истиснување за воздухопловната, вселенската и одбранбената индустрија.Објектот на Џиндал алуминиум во Бангалор доби...
2
3
4
1